Archyvas 2009-2013 m.

VGTU studentų sveikinimas

2013 12 23 Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentai šokiu, dainomis ir vaišėmis sveikino senolius su artėjančiomis šventėmis.


Atidaryta akvarelių paroda

2013 12 20 Fabijoniškių dienos centre atidaryta dailininkės Irenos Meištaitės akvarelių paroda. Parodos iniciatorė - VŠĮ "Mano šviesa'' direktorė Eglė Budreikaitė.
 


Moksleivių vizitas

2013 12 19 vyko popietė su Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos vyresnių klasių moksleiviais. Senoliai su jaunuoliais šoko liaudiškus šokius, bendravo.


Šventinis koncertas

2013 12 18 vyko operos dainininkės Juditos Leitaitės Kadėdinis koncertas. Akordeonu grojo Genadij Savkov.


Kūčių vakarienė

2013 12 17 po Šv.Mišių kartu su kunigu Mykolu dalyvavo Kūčių vakarienėje.


AB „Ogmios centras“ atstovų pasveikinimas

2013 12 16 artėjančių Šv.Kalėdų proga sveikino AB "Ogmios centro" atstovai. Kalėdine programa - dainomis, šokiais, žaidimais - senjorus pradžiugino folkloro ansamblis "Labingis". Dienos socialinės globos centrui AB "Ogmios centras" atstovai padovanojo indaplovę. Visus susirinkusius vaišino pyragu.


Svečiuose Mykolo Romerio Universiteto studentai

2013 11 14 svečiavosi studentai iš Turkijos, Italijos, Slovakijos, Danijos ir Makedonijos, atvykę į Mykolo Romerio Universitetą pagal studentų mainų programą. Svečiai parodė vaizdinę medžiagą ir papasakojo apie savo šalių kultūrą, papročius.


Valanda su senoliu

Tęsiamas Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva pradėtas socialinis projektas "Valanda su senoliu". Jau trečius metus Dienos centrą lanko Vilniaus krikščionių mokyklos moksleiviai. Šį rudenį kartu su senoliais vaikai žaidė stalo žaidimus, žiūrėjo kino filmus, lipdė darbelius iš sūrios tešlos. Mažiausieji, penktos klasės mokiniai, demonstravo senoliams iliuzionistinius triukus.


Pradedamos teikti trumpalaikės socialinės globos (atokvėpio) paslaugos

Nuolatos susiduriame su žmonėmis, kuriems tenka prižiūrėti savimi nebegalintį pasirūpinti artimą žmogų. Tačiau kartais dėl tam tikrų priežasčių (ligos, komandiruotės, atostogų, šeimos ar darbo įsipareigojimų ir kt.) šeimos nariai, globėjai, rūpintojai laikinai ar darbo savaitę negali jų prižiūrėti.
Nuo 2013 m. gegužės mėn. Fabijoniškių socialinių paslaugų namų dienos centre teikiamos trumpalaikės socialinės globos (atokvėpio) paslaugos asmenims, turintiems senatvės psichikos sutrikimų. Šios paslaugos turėtų sudaryti lankstesnes galimybes šeimos nariams derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus bei dalyvauti visuomeniniame gyvenime.
Trumpalaikė socialinė globa apima visumą paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė nuolatinės specialistų priežiūros reikalaujanti pagalba - apgyvendinimas, maitinimas, sveikatos priežiūros ir kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį. Paslaugos teikimo trukmė sudaro ne mažiau kaip 12 val. per parą iki 6 mėn. per metus. Paslaugas teikia socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai, sveikatos priežiūros specialistai ir kiti specialistai.
Mokėjimo už trumpalaikę socialinę globą dydis sudaro 60 proc. asmens pajamų.

"Saulės" mokyklos vizitas

2012 12 21 gerą nuotaiką ir džiugias akimirkas dovanojo "Saulės" mokyklos mokiniai. Jie senolius linksmino dainuodami ir deklamuodami eilėraščius. Taip pat seneliams atnešė simbolines kalėdines dovanėles.


OGMIOS centro šventinis apsilankymas

2012 12 19 senolius su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais pasveikino OGMIOS centro darbuotojai. Jie įteikė Fabijoniškių socialinių paslaugų namų jauniesiems gyventojams dovanėles. Senolius pasveikino įteikdami simbolines dovanėles ir pavaišindami tortu. Taip pat visus Fabijoniškių socialinių paslaugų namus linksmino kapela.


P. Mašioto mokyklos vizitas

2012 12 19 Fabijoniškių socialinių paslaugų namus aplankė P. Mašioto mokyklos mokiniai. Jie senoliams suteikė daug džiaugsmo savo pasirodymu ir atsineštomis vaišėmis.


Artimųjų savitarpio pagalbos grupės metinis rezultatų aptarimas

2012 12 18 vyks Fabijoniškių socialinių paslaugų namų Dienos centro lankytojų artimųjų kalėdinis susitikimas, kurio metu bus aptarti per metus nuveikti darbai, pasiekti rezultatai, ateities planai ir vizijos. Susitikimą ves psichoterapeutė-psichologė Rasa Ruseckienė. Apie ateities planus kalbės Fabijoniškių socialinių paslaugų namų direktorė Vilė Suveizdytė.

Ateinančių vizitų kalendorius

2012 12 17          Žemynos gimnazija
 
2012 12 18          Kunigo šventinis pasveikinimas
 
2012 12 19          Lopšelis-darželis "Gandriukas"
                            P. Mašioto mokykla
                            OGMIOS centras su kalėdinėmis dovanėlėmis
 
2012 12 20          SOS kaimo darželis
 
2012 12 21          Saulės mokyklos vaikai
 

Sutinkant šv. Kalėdas...


2012 12 14 P. Vileišio progimnazijos vaikai atvyko su paruošta gražia kalėdine programėle ir vaišėmis. Seneliai kartu su moksleiviais dainavo įvairias dainas, klausėsi sekamos pasakos. Vaikai atvežė taip pat pačių darytą prakartėlę po kalėdine eglute.


2012 12 13 Fabijoniškių socialinių paslaugų namus aplankė vaikai iš S. Stanevičiaus g. 2-o namo. Vaikai patys suorganizavo pasirodymą, paruošė gražią programą: dainavo, šoko, grojo ir senelius vaišino savo keptais gardėsiais.


2012 12 12 Fabijoniškių socialinių paslaugų namus aplankė ir Židinio suaugusiųjų gimnazija. Jie senelius pradžiugino posmais ir dainomis. Taip pat atnešė vaišių.


2012 12 11 Senelius savo apsilankymu pradžiugino Žygimanto Augusto vidurinė mokykla. Moksleiviai seneliams deklamavo savo kurtas eiles ir sekė pasakas.


2012 12 11 Setuvos mokyklos vaikai aplankė senelius su dovanėlėmis ir pačių keptais pyragais. Seneliai buvo nustebinti.


Pažymint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną, Socialinio darbuotojo dieną ir Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną

      2012-09-21 Fabijoniškių socialinių paslaugų namų lankytojai ir gyventojai labai džiaugėsi gražiu, jaunytės prisiminimų kupinu koncertu ir kartu dainavo su folkloro ansambliu „Ratilai“.
      Senatvė graži, kai apgaubta rūpesčio ir atidos, kai lankytojai ir gyventojai jaučia aplinkinių gerumą ir patiria dvasios ramybę.


2012-12-10 Šv. Kalėdų proga Fabijoniškių socialinių paslaugų namus aplankė Valdorfo mokyklos mokiniai. Kartu su vaikais senoliai lankstė kalėdines žvaigždes ir lipdė iš vaško įvairias figūrėles. Užimtumo metu padaryti darbeliai puoš žmonių namus.Pirmajam Lietuvoje Dienos socialinės globos centrui – penkeri metai


      Nuo 2007 m. Vilniuje pradėjo veikti pirmasis Lietuvoje Fabijoniškių socialinių paslaugų namų Dienos socialinės globos centras, sergantiems Alzheimerio ir kitomis senatvės psichikos ligomis. Šių metų birželio 1-ą dieną  Dienos centras paminės penkerių metų veiklos sukaktį.

      Dienos socialinės globos centrą lankantys vienoje vietoje gali gauti kompleksinę, į individualius jo poreikius orientuotą, profesionalią gydytojo psichiatro, socialinio darbuotojo, socialinio darbuotojo padėjėjo, kineziterapeuto pagalbą. Centro lankytojo šeimos nariams sudarytos sąlygos laikinai pasitraukti nuo globos proceso, jiems tampa lengviau derinti šeimos bei darbinius įsipareigojimus, gerėja gyvenimo kokybė, mažėja „perdegimo“ grėsmė.

      Dienos socialinės globos centre laiką leisti dienomis gali apie 30 vyresnio amžiaus vilniečių. Pagrindinis Centro tikslas – asmenims, sergantiems senatvės psichikos ligomis, suteikti galimybę gyventi bendruomenėje, kiek galima ilgiau išvengiant ilgalaikės stacionarios globos.

      Lankytojai bendrauja, dalyvauja įvairioje veikloje, kuri pristabdo jų senatvinių psichikos ligų progresavimą. Socialiniai darbuotojai organizuoja, atsižvelgiant į specialiuosius poreikius, darbinės veiklos grupes ir globą, ugdant ir lavinant socialinius, bendravimo, kasdieninius, savitvarkos bei kitus įgūdžius.Socialinė akcija

      Balandžio 12 d. Vilniaus Universiteto Tarptautinio verslo mokyklos studentai Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose organizavo socialinę akciją, kurios tikslas buvo parodyti jog jaunimui rūpi vyresnio amžiaus žmonės, kad ir jie yra svarbi visuomenės dalis ir nevalia jų užmiršti.
      Studentams vykdyti socialinę akciją geranoriškai padėjo Vilniaus Algirdo muzikos mokykla su mokytoja Snieguole Meškauskiene priešakyje. Koncerte dainavo vokalinis ansamblis ,,DIXI“ , įvairiais muzikos instrumentais grojo mokyklos jaunuoliai – Aušrinė Straškaitė, gerb. Virgilijaus Aleknos sūnus – Mykolas Alekna, taip pat Dominyka Grinciūtė, Ieva Grigalytė, Tomas Grablevskis. Jie atliko lietuvių liaudies tematikos kūrinius.
      Į šį renginį buvo atvykę Liberalų centro sąjungos Fabijoniškių skyriaus atstovai. Jie sveikino įstaigos gyventojus, lankytojus bei visus susirinkusius su Šv. Velykom, vaišino skaniu ir labai dideliu šakočiu, arbata.Metodinis centras

      2012 m. balandžio mėn. 10 - 11 d. vyko mokymai tema - "Pagrindinės žinios dirbantiems su vyresnio amžiaus asmenimis, sergančiais Alzheimerio liga ir kitomis psichikos sveikatos ligomis".

2012 m. Velykiniai renginiai

      Balandžio 11 d. Šv. Velykų proga Fabijoniškių socialinių paslaugų namuose lankėsi Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centro mokiniai. Jie bendravo su senoliais ir rodė bei mokė kaip galima šventiškai pasidekoruoti Velykinį stalą.
      Taip pat įstaigos gyventojai ir lankytojai klausėsi Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos mokinių atliekamų muzikos kūrinių.
 


Žemės valanda


Valanda su senoliu

      Vasario 28 d. įvyko dar vienas projekto „Valanda su senoliu“ susitikimas. Šį kartą senelius lankė gausus būrys Vilniaus krikščionių mokyklos aštuntokų. Jie paruošė nedidelę muzikinę programėlę: akompanuojant gitara, pianinu ir būgneliu, mokiniai atliko dvi liaudiškas dainas bei tris giesmes.
      Vėliau senoliai mokė mokinius žaisti savus stalo žaidimus.

Valanda su senoliu

      Tęsiame draugystę su mokiniais iš Vilniaus krikščionių mokyklos. Sausio 18 d. įvyko antrasis susitikimas. Šįkart į svečius atvyko vienuoliktokai ir kartu su seneliais kepė bandeles. Susitikimo metu su mokiniais seneliai pasakojo atsiminimus iš savo vaikystės, linkėjo gerų mokslo rezultatų ir visokeriopos sėkmės.
      „Valanda su senoliu“ – Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotas socialinis projektas.

2011 m. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės

      Fabijoniškių socialinių paslaugų namų gyventojus ir dienos centro lankytojus kalėdiniu laikotarpiu aplankė ir dovanomis džiugino,  - Ogmios centro kolektyvas, SOS vaikų kaimo darželis, S. Stanevičiaus vid. mokykla, "Saulės" privati gimnazija, Vilniaus lopšeliai-darželiai „Gandriukas“ ir „Vėjelis", Vilniaus kolegija ir MRU studentai. Visi jie sveikino, vaidino, dainavo, deklamavo, vaišino įvairių skonių ir dydžių pyragais, bendravo ir dalinosi prisiminimais.
Valanda su senoliu

      Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva pradedamas įgyvendinti naujas socialinis projektas „Valanda su senoliu“, kuriame dalyvauja daugiau kaip 100 mokinių iš 8 sostinės mokyklų. Moksleiviai lankys ir bendraus su senyvo amžiaus globos namų gyventojais ir slaugos ligoninių pacientais. Tai yra tęstinis projektas - mokiniai lankys senolius, kartą ar du kartus per mėnesį.
      Šiame projekte dalyvauja ir Fabiojiškių socialinių paslaugų namai, kuriuos lankys mokiniai iš privačios Vilniaus krikščionių mokyklos.
      2011m. lapkričio mėn. 24 d. jau įvyko pirmasis susitikimas su mokiniais ir senoliais, kuris buvo skirtas susipažinimui. Vaikai atvežė spalvingą koncertą. Jį stebėjo apie 30 žiūrovų. Renginį pradėjo mokyklos direktorius V.Statulevičius trumpai papasakojęs apie mokyklą. Šokių studija „Džiaugsmas“ pradžiugino senolius nuotaikingais šokiais apie ramunes ir lietaus lašelius. Po to poetės R.Adomaitytės-Chabarinos eilėmis mokiniai ragino senolius išlikti jaunais savo širdyje, nes širdis nesensta mylėdama. Pradinių klasių mokiniai atliko muzikinio projekto „Valio“ giesmių. Buvo sudainuota ir lietuvių liaudies daina, kuriai noriai pritarė senoliai.
      Mokyklos direktorius V. Statulevičius visų mokinių ir mokytojų vardu nuoširdžiai padėkojo už šiltą priėmimą ir prisiminimui padovanojo VIII kl. mokinės piešinį „Natiurmortas“. Susitikimas baigėsi vaikams smagiausia dalimi - saldainiais, kuriuos dėkodama už koncertą įteikė Fabiojiškių socialinių paslaugų namų direktorė V.Suveizdytė.
      Džiugu, kad užsimezgusi draugystė ir toliau tęsis. Per kitą susitikimą senoliai keps bandeles su vyresnių klasių mokiniais. Taigi, iki kitų susitikimų kartu.Spalio 12-13 d. viešėjo Kazachstano, Tadžikistano ir Lenkijos delegacijos

      Vizito tikslas – susipažinti su Lietuvos socialinių paslaugų teikimo neįgaliesiems sistema, sužinoti kas ir kaip organizuoja socialines paslaugas senyvo amžiaus žmonėms Vilnuje ir visame regione.


Pažymint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną

      Pažymint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną – rugsėjo 21-ąją, Fabijoniškių socialinių paslaugų namų Dienos socialinės globos centras, globojantis asmenis, sergančius Alzheimerio ir kitomis senatvės psichikos ligomis, kviečia į organizuojamą švietėjišką renginį, kuris vyks p/c "Panorama" prie parduotuvės RIMI nuo 10 val iki 15 val. Norime pakviesti artimuosius, kurių tėvai, seneliai turi atminties spragų, atminties pablogėjimas progresuoja ir trukdo atlikti įprastinius darbus, atvykti į renginį. Čia visiems norintiems pasitikrinti bus atliekamas atminties testas (MMSE). Šis atminties testas padeda išsiaiškinti, ar atminties praradimas yra natūralus senėjimo procesas, o gal jau prasidėjo liga. Gydytoja psichoterapeutė konsultuos tokių ligonių artimuosius, bus teikiama išsami informacija apie šią ligą, dalijami lankstinukai. 
      Minint Pasaulinę Alzheimerio ligos dieną norima atkreipti dėmesį į senstančią visuomenę, senatvės psichikos ligų mąstą ir ankstyvos diagnozės svarbumą. Vienas iš pirmųjų šios ligos simptomų yra progresuojantis atminties mažėjimas. Anksti nustačius diagnozę galima užtikrinti, kad pagalba būtų suteikta tada, kai ji veiksmingiausia. Suteikus pagalbą, gali pavykti sustabdyti ligos progresavimą, kad ji nepasiektų vėlyvos stadijos, ir tokiu būdu atitolintų guldymą į gydymo įstaigas, taip sumažinant dideles paskutinės pagalbos (ilgalaikės priežiūros) išlaidas.
      Fabijoniškių socialinių paslaugų namų Dienos socialinės globos centro lankytojai gali bendrauti, dalyvauti įvairiuose užsiėmimuose, kurie pristabdo jų senatvinių psichikos ligų progresavimą, primena ir ugdo kasdienės veiklos įgūdžius. Socialiniai darbuotojai organizuoja, atsižvelgiant į specialiuosius poreikius, darbinės veiklos grupes ir globą, ugdant ir lavinant socialinius, bendravimo, savitvarkos bei kitus įgūdžius.Fabijoniškių socialinių paslaugų namai

      Nuo 2011-08-08 Fabijoniškių pensionas pakeitė pavadinimą ir nuo šiol vadinsis Fabijoniškių socialinių paslaugų namai.

Keičiasi Dienos socialinės globos centro darbo laikas

      Nuo 2010 m. lapkričio mėn. 02 d. Dienos socialinės globos centro darbo laikas:
Pirmadienį-ketvirtadienį nuo 8.00 val. iki 18.00 val.
Penktadienį nuo 8.00 val. iki 16.45 val.

2010 m. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės Fabijoniškių pensione

      Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais metais Fabijoniškių pensiono gyventojams ir Dienos centro lankytojams gerą nuotaiką skleidžia įvairios mokyklos ir darželiai - P. Vileišio pagrindinė mokykla, S. Stanevičiaus vid. mokykla, "Saulės" privati gimnazija, Valdorfo mokykla, darželis "Vėjelis", SOS vaikų kaimo darželis. Taip pat mus lanko VGTU ir MRU studentai. Šie kolektyvai nuolat džiugina mus savo nuoširdumu, dainomis, šokiais, vaidinimais, šypsena ir pačių keptais pyragais.
 
      Ogmios centro kolektyvas, visada mus kviečia susirinkti į būrį ir dovanoja mažą šventę. Šių metų gruodžio mėn. 16 d. 13 val. mūsų lauks linksmasis Prano Mašioto pradinės mokyklos popchoras "Šviesi Žvaigždelė" ir šokių kolektyvas "Straksiukai" bei Kalėdų staigmenos.
 
      Fabijoniškių poskyrio socialdemokratai jau daugelį metų artimai bendrauja ir globoja Fabijoniškių pensiono gyventojus ir Dienos centro lankytojus, todėl šių metų gruodžio mėn. 20 d. 13 val. atvyks su kolektyvu "Trepsiukai".


Demencijos sindromo aktualumas XXI amžiuje

      2010-09-24 Vilniuje KMU Geriatrijos klinikos ir Alzheimerio globos ir slaugos įstaigų asociacijos konferencijoje pristatytas pranešimas apie "Dienos socialinės globos svarbą slaugant sergančius demencijomis".


Pasaulinė Alzheimerio diena


Fabijoniškių pensione Velykos

      2010-04-06 Fabijoniškių pensione prasidėjo Velykos. Drauge su įmonės "Lex system" darbuotojų šeimomis pensiono gyventojai išmargino apie 200 kiaušinių, dalinosi šventine nuotaika ir rinko gražiausią pačių dailintą margutį.
      Pasak „Lex system“ generalinio direktoriaus Andriaus Balkūno, aplankyti senelius Šv. Velykų proga nuspręsta neatsitiktinai: „Dažnai girdime apie geros valios iniciatyvas, vykstančias vaikų globos namuose ar ligoninėse, tačiau ne daug kas prisimena nuoširdžios pagarbos ir žmogiškos šilumos pasiilgusius senelius, kurie gyvena slaugos namuose ar pensionuose. Todėl nusprendėme drauge su darbuotojais bei jų šeimomis praskaidrinti Fabijoniškių pensiono gyventojų būtį, pasidalinti šiluma bei pavasario šventės Velykų nuotaika.“
 
          


Dienos socialinės globos centrui suteiktas metodinio centro vardas

      2009 m. gruodžio mėnesį Fabijoniškių pensiono dienos socialinės globos centrui suteiktas socialinio darbo metodinio centro vardas.


Alzheimerio ir demencijos našta

      2009-10-02 Kaune KMU Geriatrijos klinikos ir labdaros paramos fondo „Alzheimerio ir demencijos našta“ organizuotoje mokslinėje praktinėje konferencijoje „Alzheimerio liga sergančių ligonių gydymo, slaugos ir socialinių paslaugų problemos“ pristatyta Fabijoniškių pensiono dienos socialinės globos centro darbo su Alzheimerio liga sergančiais ligoniais patirtis bei metodologinės priemonės.